Zaskakujące dane z rynku pracy USA


W ubiegłym tygodniu obserwować można było umocnienie złotego względem euro oraz dolara. Kursy EUR/PLN oraz USD/PLN na zakończenie piątkowej europejskiej sesji po publikacji oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy kształtował się w okolicach poziomów odpowiednio: 4,0700 oraz 2,7200.

Pytanie od czytelnika: Firma szyje kostiumy kąpielowe w okresie od stycznia do końca października. Pracownicy są zatrudniani na umowy na czas określony. Jaka powinna być przerwa między zakończeniem jednej a podpisaniem kolejnej umową na czas określony? Czy zamiast tego można zawrzeć z podwładnym umowę o pracę "sezonową"? Przewaga popytu wciąż trwa na warszawskim parkiecie. W piątek WIG20 ponownie zakończył dzień na plusie i wzrósł o 1,18%. Wykres znajduje się obecnie na wysokości 2389,37 pkt. i tym samym jest o krok od ponownego przekroczenia linii 2400 pkt., na której znajduje się obecnie główny opór dla dalszych wzrostów. Rada nadzorcza Sfinksa odwołała z zarządu spółki prezesa Sylwestra Cacka oraz wiceprezesów: Tomasza Morawskiego i Dariusza Strojewskiego oraz powołała na stanowisko prezesa Sfinksa Mariolę Krawiec-Rzeszotek - poinformowała spółka w komunikacie.Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab spadł w czerwcu w stosunku do ostatniego majowego pomiaru o 1,7 pkt i wyniósł 30,3 pkt - poinformował w poniedziałek Związek Banków Polskich oraz Pentor. Kredyt Bank sprzedał w ramach grupy 100 proc. akcji Żagla spółce KBC Bank N.V. za 350 mln zł. Bank już wcześniej informował o planowanej transakcji. Po śmierci Jana Wejcherta nie będzie zmian w strukturze właścicielskiej Grupy ITI, ani w żadnym z zarządów spółek należących do grupy - poinformowała ITI w komunikacie.

Czwarty kolejny dzień idą w dół notowania na naszym parkiecie. WIG spada dziś nieco poniżej 38 tys. pkt. Ostatni raz zamknięcie sesji poniżej tego poziomu wypadło 8 października. Wystarczyło więc kilka dni zniżek, by indeks wrócił do wartości sprzed prawie 3 tygodni.

Fiskus ma prawo przejąć na spłatę podatków niezapłaconych przez przedsiębiorcę pieniądze, które są mu winni kontrahenci z tytułu dostaw towarów, robót czy usług. Jeżeli nie przekażą fiskusowi wymaganych kwot, mogą mieć kłopoty. Grożą im kilkutysięczne kary pieniężne, a nawet przymusowe ściągnięcie należności. 70 proc. mieszkańców Litwy twierdzi, że w ciągu ostatniego roku sytuacja finansowa ich gospodarstw domowych pogorszyła się, natomiast poprawę odczuło tylko 2 proc. - poinformował litewski departament statystyki.

The Bank of Spain said on Saturday it had taken over the running of Spanish savings bank CajaSur after its planned merger with another of the country's small lenders failed. PKN Orlen zawarł roczną umowę ze Statoil Poland na sprzedaż benzyny i oleju napędowego, poinformowała spółka w komunikacie. Szacunkowa wartość netto umowy to 498 mln zł. Przewozy Regionalne mają czas do jutra, żeby opuścić kasy albo uregulować należności wobec PKP SA. - Nie opuścimy kas, jeżeli nie będzie wyroku sądowego - zapowiada rzecznik PR Piotr Olszewski.Nigeria's central bank sliced through the hubris of the business elite with its $2.6 billion bank bailout, starting what could be a new era for corporate governance in one of Africa's most important economies. Na rynkach finansowych utrzymują się dobre nastroje. Poniedziałkową sesję giełdy we Frankfurcie, Paryżu i Nowym Jorku zakończyły na najwyższych poziomach w tym roku. To już nie jest kwestia czy, lecz kiedy Marek Belka zostanie Prezesem Narodowego Banku Polskiego - oznajmia "Dziennik Gazeta Prawna".

Droga na giełdę otwarta dla PZU


Już za miesiąc największy polski ubezpieczyciel może zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych - informuje "Rzeczpospolita".

Wall Street w dół w reakcji na zarzuty oszustwa dla Goldman Sachs


Giełda na Wall Street zareagowała sporymi spadkami na informację o złożeniu w sądzie przez amerykańskiego regulatora SEC pozwu przeciwko bankowi Goldman Sachs, którego oskarża o oszukiwanie klientów przy inwestycjach związanych z rynkiem nieruchomości subprime.

Stabilizacja złotego w przedziale 4,05-4,10 EUR


Złoty notowany będzie w środę w przedziale 4,05-4,10/EUR, jeśli nie pojawi się czynnik poprawiający nastroje na rynkach finansowych. Również oczekiwany przetarg zamiany obligacji nie będzie miał większego znaczenia dla wyceny długu, a przy słabym sentymencie dalszy wzrost rentowności jest bardzo prawdopodobny - ocenia rynek.

Hiszpański Opel przetrwa, ale odchudzony


Magna osiągnęła porozumienie ze związkowcami zakładów Opla w Saragossie - ogłosił hiszpański minister przemysłu. Zatrudnienie w fabryce ma zostać zmniejszone o 1/3 - do 900 osób. Hiszpanie obawiali się wcześniej, że zakłady mogą zostać nawet całkowicie zamknięte.

Citigroup podwyższył rekomendację dla Eurocashu do "kupuj"


Citigroup podwyższył rekomendację dla Eurocashu do "kupuj" z "trzymaj".

gdyby chcesz kupować niedrogo bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się spośród naszą ofertą na przewozy autokarowe plus sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż do wszystkich krajów w środku Europie plus negacja logiczna właśnie. Nasze bilety autokarowe owo stale zabezpieczenie na autorytatywny przewóz autokarem do wnętrza komfortowych warunkach. O ile chcesz kupować bilet gdyby chcesz kupować niedrogo bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się spośród naszą ofertą na przewozy autokarowe plus sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż do wszystkich krajów w środku Europie plus negacja logiczna dopiero co. Nasze bilety autokarowe owo stale zabezpieczenie na autorytatywny tranzyt autokarem w środku komfortowych warunkach. Gdyby chcesz kupować bilet autokarowy w środku parę minut powienieneś posłużyć się spośród oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza interes sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż do krajów takich niczym Republika federalna niemiec azaliż Wielka Brytania. Na bodajże znajdziesz i bilety autokarowe na tranzyt aż do Holandii azaliż Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od chwili wielu lat także posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe owo wiecznie

przewozy autokarowe

zabezpieczenie także pełne przekonanie udanej podróży. Wprzódy otóż kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe autokarowy w środku parę minut powienieneś wykorzystać spośród oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza biznes sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż do krajów takich na miarę Rfn azali Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz oraz bilety autokarowe na przewóz aż do Holandii azaliż Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe odkąd wielu lat także posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe owo ciągle zabezpieczenie plus pełne przekonanie udanej podróży. Poprzednio a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe