Wielki dar dla UJ


1350 woluminów, w tym kilka starodruków pochodzących m.in. z XVIII w., 70 tytułów czasopism muzycznych z wielu krajów, blisko 300 płyt - tak wygląda kolekcja Holendra, prof. Alberta Dunninga, podarowana Uniwersytetowi Jagiellońskiemu - informuje "Dziennik Polski".

Debiutancki album Furii Futrzaków trafi do sprzedaży 20 kwietnia. Muzycznym założeniem grupy jest konsekwentne łączenie piosenkowego popu z elektronicznym brzmieniem. Pojawiło się oficjalne stanowisko menedżmentu Natalii Kukulskiej w sprawie występu artystki na podczas Święta Świni. "Necronaut" - to tytuł debiutanckiej płyty projektu o tej samej nazwie, za którym stoi Fred Estby, były perkusista szwedzkich grup Dismember i Carnage.20-letni syn Zbigniewa Hołdysa, Tytus, nakręcił teledysk do nowej piosenki ojca, zatytułowanej "Kuba". Utwór został nagrany wraz z zespołem T.Love 24 lutego. Nowym zespołem w Witching Hour Productions został pochodzący z Olsztyna Non Opus Dei, jeden z ciekawszych zespołów na scenie awangardowego black metalu. Kilka tygodni temu grupa zakończyła prace nad pierwszym od trzech lat materiałem. Norweska formacja 1349 ma już za sobą nagrania nowej płyty "Demonoir".

Do piątku w Parlamencie Europejskim można oglądać wystawę "Lublin, lubelskie - wschodnie inspiracje Europy", której główna atrakcja - fotoplastykon przypomina stary Lublin.

Duff McKagan zapowiedział, że w swojej autobiografii nie będzie skupiał się na problemach grupy Guns n' Roses. Aktywiści broniący praw mniejszości seksualnych z organizacji Gay and Lesbian Alliance Against Defamation (GLAAD) zażądali przeprosin od amerykańskiego wokalisty Johna Mayera.

Pomimo wcześniejszych doniesień, Freida Pinto nie dołączyła do obsady kolejnego filmu o Jamesie Bondzie. Wytwórnia Warner Bros planuje kolejny remake komedii Miliony Brewstera. Koncertem "Młodzi dla Festiwalu", w którym wystąpili młodzi muzycy z Przemyśla i Ukrainy, rozpoczął się w czwartkowy wieczór w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu (Podkarpackie) IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej "Jazz bez...".Piękne Polski coraz częściej dostrzegane są w Hollywood. Jak potoczą się ich losy? Koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie odbędzie się 11 września o godz. 19. Nowy sezon filharmonia zapowiada jako sezon szczególny. Suknia z różowej satyny, w której aktorka zaśpiewała słynną piosenkę "Diamonds Are A Girls Best Friend" w filmie "Mężczyźni wolą blondynki", zostanie sprzedana podczas czerwcowej licytacji w kalifornijskim domu aukcyjnym Profiles in History.

Olga Kern w programie wielkich mistrzów


Olga Kern, znakomita pianistka młodego pokolenia, wystąpi 16 maja w Filharmonii Krakowskiej na koncercie z cyklu Recitale Mistrzów w Roku Chopinowskim. W programie koncertu utwory Chopina, Haydna, Rachmaninowa i Liszta.

Mekhi Phifer, Greg Germann i dwa napady na bank


Mekhi Phifer i Greg Germann dołączą do obsady filmu "Flypaper".

Preferencyjne Oscary


O tym, jaki obraz otrzyma w 2010 roku Oscara dla najlepszego filmu zadecyduje głosowanie preferencyjne - zadecydowała Amerykańska Akademia Filmowa.

"Śpiewaj i walcz": Szał w słońcu


Patrząc na pogodę za oknem, piosenka "Podaruj mi trochę słońca" grupy Bemibek jest jak najbardziej potrzebna. Usłyszymy ją w dzisiejszym (14 maja) odcinku programu "Śpiewaj i walcz".

Szczęśliwa siódemka "Na Wspólnej"


Już 27 stycznia bohaterowie serialu "Na Wspólnej" będą świętować swój jubileusz. Mija siedem lat odkąd na antenie telewizji TVN pojawił się ich serial. Z tej okazji aktorzy i twórcy przygotowali dla swoich fanów pewną niespodziankę.

gdyby chcesz kupować niedrogo bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się spośród naszą ofertą na przewozy autokarowe plus sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż do wszystkich krajów w środku Europie plus negacja logiczna właśnie. Nasze bilety autokarowe owo stale zabezpieczenie na autorytatywny przewóz autokarem do wnętrza komfortowych warunkach. O ile chcesz kupować bilet gdyby chcesz kupować niedrogo bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się spośród naszą ofertą na przewozy autokarowe plus sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż do wszystkich krajów w środku Europie plus negacja logiczna dopiero co. Nasze bilety autokarowe owo stale zabezpieczenie na autorytatywny tranzyt autokarem w środku komfortowych warunkach. Gdyby chcesz kupować bilet autokarowy w środku parę minut powienieneś posłużyć się spośród oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza interes sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż do krajów takich niczym Republika federalna niemiec azaliż Wielka Brytania. Na bodajże znajdziesz i bilety autokarowe na tranzyt aż do Holandii azaliż Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od chwili wielu lat także posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe owo wiecznie

przewozy autokarowe

zabezpieczenie także pełne przekonanie udanej podróży. Wprzódy otóż kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe autokarowy w środku parę minut powienieneś wykorzystać spośród oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza biznes sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż do krajów takich na miarę Rfn azali Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz oraz bilety autokarowe na przewóz aż do Holandii azaliż Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe odkąd wielu lat także posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe owo ciągle zabezpieczenie plus pełne przekonanie udanej podróży. Poprzednio a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe