Kuba apeluje do USA o zniesienie embarga


- Kubańskie władze zaapelowały w niedzielę do Stanów Zjednoczonych o zniesienia embarga obowiązującego od 48 lat, "nawet gdyby miało to być tylko na rok - oświadczył przewodniczący kubańskiego parlamentu Ricardo Alarcon de Quesada.

Ostatni numer pisma "Trener" - wydawanego przez PZPN - w całości poświęcony został historii. To kpina ze środowiska trenerów, którzy po "czasopiśmie fachowym" - jak głosi okładka - oczekują zupełnie innych treści. Panie Lato, co pan na to?! NATO formalnie przyjęło Czarnogórę do programu, otwierającego jej drogę do pełnego członkostwa w Sojuszu. Do tego Planu Działania na rzecz Członkostwa (MAP) nie zakwalifikowano natomiast na razie Bośni i Hercegowiny. Związek Polaków na Białorusi został potraktowany niczym komórka terrorystyczna - takie porównanie znalazło się w rosyjskim dzienniku "Moskowskij Komsomolec". "Władze w Mińsku nie wierzą, iż Warszawa rzeczywiście zamierza wejść w poważny konflikt dyplomatyczny z Białorusią" - tak z kolei polsko-białoruski spór ocenia "Kommiersant". W środę sąd odebrał Związkowi Dom Polski w Iwieńcu. W drodze na rozprawę zatrzymanych zostało kilkunastu działaczy organizacji."Daily Record" w dzień meczu Polska - Irlandia Północna obszernie pisze o Arturze Borucu. Szkocki dziennik przywołuje wypowiedzi trenera bramkarzy Celtiku, który pod niebiosa wychwala Polaka. Cesarz Japonii Akihito oraz członkowie rządu w Tokio przekazali kondolencje władzom Polski w związku z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem, w której zginął w sobotę prezydent Lech Kaczyński z małżonką, członkowie towarzyszącej im delegacji i załoga samolotu. Sformułowanie: "polskie obozy koncentracyjne" pojawiło się na stronie internetowej popularnego amerykańskiego radia publicznego NPR. Ambasada w Waszyngtonie zapowiedziała interwencję.

Partia Pracujących Kurdystanu (PKK), ugrupowanie kurdyjskich rebeliantów w Turcji, przystąpi do ataków we wszystkich miastach kraju, jeśli armia będzie kontynuowała politykę zbrojnej konfrontacji - poinformował Ahmed Denis, rzecznik partii.

MSW Rosji zaprzeczyło, że zatrzymano funkcjonariuszy OMON w związku z kradzieżą pieniędzy z konta Andrzeja Przewoźnika. Informację taką podał rzecznik polskiego rządu Paweł Graś. ABW informuje o zatrzymaniu 4 żołnierzy zabezpieczejących miejsce katastrofy smoleńskiej. Amerykański naukowiec, który pracował dla NASA, Pentagonu, a także Białego Domu został zatrzymany w USA za "próbę szpiegostwa", gdy rozważał podjęcie pracy na rzecz wywiadu Izraela.

Dokładnie za dwa tygodnie Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Marcinem Najmanem podczas 12. edycji Konfrontacji Sztuk Walki. Nasz najlepszy bokser, Tomasz Adamek, nie ma swojego faworyta, ale podkreśla, że sam poradziłby sobie z silnym jak tur "Pudzianem". Zespół Ferrari ciągle jest zwolennikiem wprowadzenia od nowego sezonu trzeciego bolidu. Każdy team miałoby reprezentować trzech a nie jak do tej pory dwóch kierowców. Dodatkowe siły wojskowe są w drodze do prowincji Maule i Biobio, regionów najbardziej poszkodowanych przez sobotnie trzęsienie ziemi w Chile - oświadczyła chilijska prezydent Michelle Bachelet.Sezon ligowy w Europie rozkręca się. W najbliższy weekend z największą uwagą będziemy śledzić dyspozycję Jakuba Błaszczykowskiego (w meczu Borussii Dortumund ze Stuttgartem) i Ludovica Obraniaka (w starciu Lille z Toulouse). Od formy tych piłkarzy w dużej mierze zależeć będą losy reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata. Marta Domachowska porażką 6:2, 2:6, 3:6 z Czeszką Barborą Zahlavovą-Strycovą zakończyła start w wielkoszlemowym turnieju US Open (z pulą nagród 21,6 mln dol.) na twardych kortach w Nowym Jorku. Niemcy nie wycofają jednostronnie swego kontyngentu z sił NATO w Kosowie - zapewnił w poniedziałek w Prisztinie niemiecki minister obrony Karl-Theodor zu Guttenberg. - Weszliśmy do Kosowa razem i razem wyjdziemy - dodał.

Rosja: Armia miała za dużo czołgów. Co zrobiła?


Rosyjska armia porzuciła w lasach okręgu swierdłowskiego dwieście czołgów T-72 - donosi portal LifeNews. Jak mówią świadkowie, maszyny przywożono w listopadzie ubiegłego roku. Teraz są zasypane śniegiem, ale dostać się do nich może każdy, bowiem składowisko jest niezabezpieczone.

New Haven: Trzy polskie tenisistki w deblu


Trzy polskie tenisistki: Klaudia Jans i Alicja Rosolska oraz Urszula Radwańska w parze z Łotyszką Ligą Dekmeijere zgłosiły się do rywalizacji deblistek w turnieju WTA Tour na twardych kortach w amerykańskim New Haven (z pulą nagród 600 tys. dol.).

Silny wybuch w rejonie kabulskiego lotniska


Silny wybuch miał miejsce we wtorek rano we wschodniej części Kabulu, w rejonie międzynarodowego i wojskowego lotniska - podają główne agencje.

Pierwsze dane nt. zamachowców; o krok od kolejnej tragedii


Służby bezpieczeństwa prowadzące dochodzenie w sprawie posiadają dane, świadczące o tym, że zamachu dokonało kilka osób – poinformował minister spraw wewnętrznych Raszyd Nurgaliew

Będzie pierwsza na Litwie parada gejów


Zaplanowana na sobotę w Wilnie, pierwsza w historii Litwy parada gejów i lesbijek jednak się odbędzie. Litewski Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił w piątek skargę Litewskiej Ligi Gejów i anulował decyzję sądu niższej instancji, która nie zezwalała na demonstrację.

gdyby chcesz kupować niedrogo bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się spośród naszą ofertą na przewozy autokarowe plus sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż do wszystkich krajów w środku Europie plus negacja logiczna właśnie. Nasze bilety autokarowe owo stale zabezpieczenie na autorytatywny przewóz autokarem do wnętrza komfortowych warunkach. O ile chcesz kupować bilet gdyby chcesz kupować niedrogo bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się spośród naszą ofertą na przewozy autokarowe plus sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż do wszystkich krajów w środku Europie plus negacja logiczna dopiero co. Nasze bilety autokarowe owo stale zabezpieczenie na autorytatywny tranzyt autokarem w środku komfortowych warunkach. Gdyby chcesz kupować bilet autokarowy w środku parę minut powienieneś posłużyć się spośród oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza interes sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż do krajów takich niczym Republika federalna niemiec azaliż Wielka Brytania. Na bodajże znajdziesz i bilety autokarowe na tranzyt aż do Holandii azaliż Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od chwili wielu lat także posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe owo wiecznie

przewozy autokarowe

zabezpieczenie także pełne przekonanie udanej podróży. Wprzódy otóż kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe autokarowy w środku parę minut powienieneś wykorzystać spośród oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza biznes sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż do krajów takich na miarę Rfn azali Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz oraz bilety autokarowe na przewóz aż do Holandii azaliż Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe odkąd wielu lat także posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe owo ciągle zabezpieczenie plus pełne przekonanie udanej podróży. Poprzednio a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe